Uważajcie na drogach! - akcja w dniu 26. 10. 2021 r.

We wtorek 26.10.2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Leśnicy Groniu wraz z przedstawicielami Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej pilnowali bezpieczeństwa na drogach swojej miejscowości. Akcja miała na celu promowanie noszenia odblasków i zwiększenia świadomości mieszkańców na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci z klasy 3b rozdawały wzorowym kierowcom cukierki, jako nagrodę za wzorową postawę albo symboliczną ,,rózgę" tym, którzy w jakikolwiek sposób naruszyli przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Niestety nie wszyscy kierowcy byli przykładem dla naszych uczniów, bo często zapominali o zapinaniu pasów, dlatego tacy kierowcy otrzymywali upomnienia oraz ,,rózgi”. Nasze działania były nauką dla uczniów, jak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego, a dla kontrolowanych kierowców okazją do obdarowania najmłodszych szczerym uśmiechem.

Taka akcja naszych uczniów na pewno nie będzie ostatnią, dlatego prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie zasad obowiązujących na drodze, bo następnym razem zamiast upomnień posypią się mandaty.

red. (J.K)