Święto Chrztu Polski - 14. 04. 2024 r.

W dniu dzisiejszym miała miejsce  uroczysta akademia z okazji rocznicy Chrztu Polski. Znaczenie chrztu dla Polski było ogromne. Ziemie polskie zamieszkałe przez liczne plemiona weszły w przestrzeń chrześcijańskiej Europy. Dla tworzącego się państwa, jako suwerennego tworu, był to istotny czynnik. Przez kolejne stulecia zmieniała się sytuacja polityczna , wielokrotnie następowały zmiany granic naszego państwa, liczne wojny, zabory i okupacje, lecz chrześcijaństwo było czynnikiem, który nie pozwolił naruszyć naszej tożsamości, a jednocześnie był stałym łącznikiem Polski z Europą i zachodnią cywilizacją.

Uczniowie klasy VI b  wcielili się w bohaterów historycznych i w ciekawy sposób przedstawili wydarzenia ze średniowiecznej Polski.  Wystąpili w pięknych strojach, które oddały ducha tamtej epoki.

A społeczności naszej szkoły zostały  w interesujący sposób  przypomniane te ważne wydarzenia.

Red. (M.Z.)