"Święta w ruch - wiosenne radości"

Na przełomie marca i kwietnia w oddziale przedszkolnym 0 "b" realizowana była III i ostatnia część innowacji pedagogicznej. Tym razem dzieci wybrały się na wiosenną łąkę w poszukiwaniu kolorów tęczy, które "zgubiła" dziewczynka o imieniu Ada. Każdego dnia przedszkolaki odnajdywały kolejny kolor tęczy. Fioletowy od fiołków na łące, niebieski od rybek w stawie, zielony od żabek, żółty i pomarańczowy od motyli oraz czerwony od biedronek. Szukanie kolorów było doskonałą okazją do rozwijania takich umiejętności jak: sprawność grafomotoryczna, przeliczanie elementów w zbiorze i porównywanie ich liczebności, określanie kierunków lewo-prawo, współpraca w grupie, konstruowanie z kół do origami, poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie oraz doskonalenie poczucia rytmu. Każdego dnia dzieci na dużym arkuszu papieru kreśliły odnaleziony kolor tęczy, ostatniego dnia na tablicy pojawiła się cała tęcza oraz ilustracja wesołej Ady. Podsumowaniem całotygodniowej pracy była wspólna wystawa prac oraz rozmowa o emocjach i uczuciach oraz umiejętności cierpliwego czekania. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych działań.

red.(A.W)