Akademia z okazji Święta Chrztu Polski

21 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez uczniów klasy 3b i 4b.

W dniu 2 lutego 2019 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął ustawę zakładającą ustanowienie dnia 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski. Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za  symboliczny  początek polskiej państwowości. Święto to to doskonała  okazja do refleksji  nad odpowiedzialnością za przyszłość  naszej Ojczyzny . Z pewnością jest to jedna z najważniejszych dat  w historii Polski.

Uczniowie w sposób bardzo przystępny  przedstawili to doniosłe wydarzenie, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie wśród społeczności szkolnej. Oprócz ciekawej lekcji historii uczniowie mogli obejrzeć scenkę przedstawiającą zaślubiny   polskiego władcy  z czeską  księżniczką Dobrawą oraz  chrzest księcia Mieszka I.  Bardzo podobał się taniec z epoki średniowiecza.  Zachwyt wzbudziły kostiumy występujących, które były współtworzone przez  kochane babcie i rodziców, a także przez samych aktorów.  A dekoracja do inscenizacji  została  wykonana przez uczniów naszej szkoły.

red. (M.Z)