Sadzenie roślin w oddziałach przedszkolnych

„Jestem sobie ogrodniczka,

Mam nasionek pół koszyczka.

Jedne gładkie, drugie w łatki,

A z tych nasion będą kwiatki.”

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wcieliły się w rolę małych ogrodników i założyły w swoich salach hodowlę zielonych roślinek. Zanim przystąpiły do pracy  poznały warunki  do ich wzrostu. Pracę zaczęły od ozdobienia swoich doniczek, do których wsypywały ziemię, sadziły cebulki i wysiewały nasionka rzodkiewki, koperku, pietruszki, ogórków oraz różnych kwiatów. Kącik przyrody stał się miejscem do obserwacji kolejnych etapów wzrostu roślinek. Celem tego działania było zapoznanie dzieci z wymaganiami roślin, kształtowanie nawyków dbania o nie, ale także dobra zabawa.

red.(A.J)