"Piknik Rodzinny" - 05. 06. 2022 r.

Działo się, działo w Leśnicy w niedzielne popołudnie! Kto żyw spieszył na Szkolny Piknik pod hasłem „Postaw na Rodzinę”, który z wielkim rozmachem odbywał się na szkolnym boisku. Atrakcji było co niemiara, wszystkie przygotowane z myślą o najmłodszych. Wspaniałe „dmuchańce”, mnóstwo kolorowych klocków, ścianka wspinaczkowa, kącik plastyczny czy zakątek malowania twarzy cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Najwięcej emocji budziła jednak loteria fantowa. Panie uwijały się jak w ulu, bo chętnych na losy nie brakowało. A walczyć było o co, głównymi nagrodami w loterii były: rower, mini wieża, dron oraz mnóstwo różnorodnych voucherów. Niespodziewaną nagrodą, szczególnie dla fanów mocnych wrażeń, była możliwość umówienia się na „przejażdżkę” z p.Konradem Bielą - Mistrzem Polski w rajdach górskich, który był gościem specjalnym pikniku. Jego wyścigowy wóz także był atrakcją - i dla fanów motoryzacji, i dla łowców dobrych ujęć. Przez cały czas trwania imprezy obecne były także służby mundurowe (strażacy, policja oraz straż graniczna), które nie tylko czuwały nad bezpieczeństwem, ale także prezentowały sprzęt, wykorzystywany podczas akcji, oraz służyły radą i informacją. Na posterunku stali także niezawodni harcerze.

Impreza rozpoczęła się w południe. Pogoda oraz humory dopisywały od samego początku. Jednym z pierwszych punktów programu były występy klas 0-III z okazji Dnia Mamy i Taty. Najmłodsi pod czujnym okiem pań nauczycielek przygotowali piosenki po polsku i po angielsku, wierszyki oraz wspaniałe układy taneczne. Pojawiła się nawet orkiestra złożona z instrumentów perkusyjnych, zagrali też soliści. Wszystko to z serca dla Mam i Tatusiów! Występy się udały, dzieci były z siebie dumne, a widzowie zachwyceni. Następnie panie Renata Sproch oraz Mariola Ziemianek zaprosiły odważnych rodziców wraz z dziećmi do udziału w quizie wiedzy na wesoło. Trzeba było nieźle główkować i mieć się na baczności, żeby nie dać się zaskoczyć. Śmiechu było co niemiara, a dobra zabawa była ważniejsza od wygranej.

Bardzo dobrze bawili się także uczestnicy konkurencji sportowych, które odbywały się w sali gimnastycznej przez cały czas trwania pikniku. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w turniejach unihokeja, koszykówki, siatkówki i badmintona. Chętnych do rozgrywek nie brakowało.

Cały czas akcja toczyła się też na scenie. Na  imprezie nie mogło zabraknąć zespołu góralskiego „Zawaternik” pod kierownictwem p. Marii Dudek. Członkowie zespołu – uczniowie naszej szkoły – dumnie prezentowali swoją podhalańską kulturę. Oby ta iskra nigdy nie zgasła w ich sercach!

Niespodziewanie na pikniku pojawił się pewien zielony gość - przyjacielski Smok, który częstował dzieci cukierkami i zapraszał do zabawy w zagadki. Jego pojawienie się przyniosło dużo radości nie tylko dzieciom :)

Ważnym momentem pikniku było wręczenie podziękowań dla wszystkich partnerów naszej szkoły w akcji „Odblaskowa Szkoła”. Było to przedsięwzięcie mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez edukowanie oraz wyposażenie w elementy odblaskowe. Nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie i III miejsce w województwie! Na wręczaniu podziękowań obecny był Wójt Gminy Andrzej Pietrzyk oraz przedstawiciele Państwowej Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz OSP z Leśnicy-Gronia. Powręczeniu podziękowań druhowie tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej dali wspaniały pokaz akcji ratunkowej. Na własne oczy mogliśmy obejrzeć, jak fachowo i precyzyjnie działają strażacy, aby ratować ludzi z różnych opresji… Podziwiamy za niesamowite umiejętności i z całego serca dziękujemy za gotowość niesienia pomocy!!

Najbardziej emocjonujące momenty pikniku miały miejsce pod sam koniec. Gwiazdami imprezy okazali się Tari i Beto – Indianie pochodzący z Boliwii, którzy swoim występem poruszyli widzów.  Peruwiańska muzyka etniczna chwytała za serce, a przy latynoskich rytmach nogi same rwały się do tańca! Bailamos!!

Piętnaście ostatnich minut pikniku przyniosły najwięcej wrażeń. Odbyło się najbardziej oczekiwane losowanie nagród głównych loterii! Każdy z nadzieją wyczekiwał na wynik losowania, lecz zdecydowana większość spoglądała na swoje losy ze smutkiem, gdyż zwycięzców było niewielu. Radość wybranych była jednak ogromna! Dla takich chwil warto się trudzić!! Piknik uważamy za bardzo udany!!

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o pracy i zaangażowaniu pań, które czuwały nad gastronomiczną stroną imprezy. „Kawiarnia pod różą” oraz „Kawiarenka Junior” serwowały uczestnikom nie tylko doskonałe ciepłe dania oraz słodkie przekąski, lecz także całe mnóstwo ciepła i życzliwości, za co serdecznie dziękujemy.

Wspominając całe wydarzenie, chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, dzięki którym nasz piknik mógł się odbyć w takiej formie. Do sponsorów pikniku należą:

Gmina Bukowina Tatrzańska

Sylwia i Wojciech Furczoń

Maria i Józef Dziedzic

Angelika i Mirosław Skiba

Bardzo serdecznie podziękowania kierujemy do Pana Dyrektora, całego Grona Pedagogicznego, Rady RodzicóPracowników Szkoły oraz wszystkich Rodziców, którzy w jakiejkolwiek formie przyczynili się do organizacji tej wspaniałej imprezy! DZIĘKUJEMY! I do zobaczenia za rok!!

red. (J.P)