"Niewidomi - niepełnosprawni nie gryzą"

W dniu 8 czerwca w naszej szkole gościła p. Barbara Sowińska, która przybyła do nas w ramach projektu "Niewidomi - niepełnosprawni nie gryzą". Pani Barbara, która w w skutek choroby straciła wzrok, pokazała dzieciom, że ludzie niewidomi również potrafią czytać, pisać, poruszać się po ulicy, a nawet pomagać innym. Dzieci miały szansę zobaczyć rekwizyty służące osobom niewidomym, jak książki, tabliczki do pisania, alfabet Braille'a, czy specjalny zegarek. Miały też okazję spróbować, jak poruszać się z pomocą laski, rozpoznawać przedmioty za pomocą dotyku i węchu. Pani Basia uświadomiła też dzieciom, że funkcjonowanie osób niepełnosprawnych jest zdecydowanie trudniejsze, dlatego należy być otwartym, wrażliwym i gotowym do pomocy, by ułatwić im życie.
Dzieci, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a na koniec wspólnie zaśpiewaną piosenką i uściskami pożegnały się z niecodziennym gościem.