Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej - 16. 10. 2022 r.

„Przez kilka lat w Białce Tatrzańskiej odbywał się szkolny konkurs gawędy i recytacji im. Hanki Nowobielskiej – wybitnej poetki mieszkającej właśnie w Białce Tatrzańskiej. W 2010 zyskał on rangę gminnego konkursu, a jego głównym organizatorem zostało Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy”. Od tego czasu Komisja Artystyczna, złożona z regionalistów, poetów i znawców gwary góralskiej ocenia prezentacje młodych gawędziarzy i recytatorów w pięciu grupach wiekowych. Najlepsi z nich są kwalifikowani do reprezentowania gminy Bukowina Tatrzańska na szczeblu międzywojewódzkim tj. Przeglądzie Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka w Białym Dunajcu.”

16 października 2022 r. Komisja Artystyczna oceniła 60 uczestników (47 recytatorów i 13 gawędziarzy) w 5 grupach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała Ania Gał z klasy 1a i zajęła pierwsze miejsce w kategorii recytatorów. Gratulujemy!

red. (A.J.)