Ślubowanie pierwszych klas - 20. 10. 2022 r.

"Idę do szkoły, a ze mną przyjaciele. Śpiewam wesoło, bo przygód czeka wiele. Kim ja jestem? Wie każdy z was! Do pierwszej klasy idę pierwszy raz!"

20 października 2022 r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Dzieci z klas pierwszych zostały oficjalnie włączone w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki. W obecności dyrekcji, wychowawców i rodziców dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny.

Po części artystycznej, w czasie której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz wykonywały tańce, nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na uczniów. Następnie były życzenia, upominki, pamiątkowa sesja zdjęciowa oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień, który na długo zostanie w pamięci uczniów klas pierwszych. Życzymy im wielu sukcesów oraz niegasnącego zapału do pracy i nauki.

„ Ślubuję być dobrym patriotą,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy urosnę!

Będę się starać być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

red. (A.W)