Akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta" 28. 10. 2022 r.

28 października 2022 roku uczniowie klas pierwszych z wychowawcami już po raz kolejny wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

W ramach akcji uczniowie wykonali pracę plastyczną "Znicz dla tych co odeszli", a następnie odwiedzili cmentarz parafialny w Leśnicy Groniu i zapalili znicze na grobach zmarłych uczniów naszej szkoły. Były wspomnienia i refleksje na temat przemijania. Następnie uczniowie udali się pod kościół parafialny i złożyli zapalone znicze pod pomnikiem św. Jana Pawła II, który jako ksiądz kardynał Karol Wojtyła przeprowadził kanoniczną wizytację w parafii św. Jacka w Groniu w roku 1975.

red. (A.W)