Kolędnicy misyjni dzieciom w Papui-Nowej Gwinei - 06. 01. 2023 r.

W dniu 6 stycznia 2023r wielu "małych i starszych misjonarzy" podjęło się kolędowania, by nieść Dobrą Nowinę o Narodzeniu Zbawiciela i uwrażliwiać na potrzeby swoich rówieśników w krajach misyjnych. Na szlak kolędniczy wyruszyły też dzieci z naszej szkoły i parafii.

Tegoroczna akcja Kolędników Misyjnych poświęcona była dzieciom z Papui-Nowej Gwinei. Kolędnicy zostali uroczyście pobłogosławieni i rozesłani podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 w naszym kościele parafialnym. 12 grup kolędniczych ( 66 uczniów) odwiedziło parafian zamieszkałych w Groniu i Leśnicy

W tym roku wyjątkowo nawet pogoda była wymodlona i wymarzona mimo braku śniegu... Nie sposób opisać całego bogactwa tego wyjątkowego czasu, z pewnością było to wydarzenie pełne radości i wzruszenia zarówno dla samych parafian, jak również dla kolędujących dzieci. Ogromnie  bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe i serdeczne przyjęcie, za wszystkie składane ofiary na rzecz misji i słodkie poczęstunki przygotowane dla dzieci - z serca "Bóg zapłać!". Wyrazy podziękowania kieruję też w stronę mam, babć które "po królewsku" ugościły nas w czasie kolędowania.

W tym miejscu pragnę podziękować też samym dzieciom, które z ogromnym zaangażowaniem już od początku grudnia przygotowywały kolędniczą scenkę, ćwiczyły śpiew kolęd i pastorałek, szykowały stroje, gwiazdy i podjęły trud kolędniczej wędrówki... nie mówiąc wielkiej pomocy rodziców, dziadków, by to pięknie wszystko tego dnia wyglądało. Opiekunom grup: p. Annie Murzańskiej, p. Joannie Bednarz, p. Małgorzacie Murzańskiej, p. Pawłowi Furczoń, p. Annie i Krzysztofowi Gał, p. Jackowi Bocheńczak, p. Ewie Topór i p. Krystynie i Wiesławowi Gawlik.

Niech podziękowaniem będą słowa samego papieża Franciszka:

Objawienie Pańskie jest w sposób szczególny Światowym Dniem Misyjnym Dzieci, to znaczy tych dzieci i nastolatków, którzy się zobowiązują do modlitwy i ofiary, aby Ewangelia była głoszona tym, którzy jej nie znają. Tych młodych ludzi jest  bardzo wielu, w różnych krajach świata. Chcę im wyrazić moją wdzięczność: chłopcy i dziewczynki, dziękuję! Pragnę wam również przypomnieć, że misja zaczyna się od chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu”. - papież Franciszek.

Finałem naszej akcji kolędowania, z której ofiary zostaną przekazane na konto Papieskich Dzieł Misyjnych, a następnie wesprą projekty misyjne pomocy dzieciom w Papui-Nowej Gwinei zebrano łącznie 12.962.77 zł, 50euro, 11funtów,  4 dolary.

red.(K.G.)