Archidiecezjalne spotkanie kolędników - 21. 01. 2023 r.

W dniu 21 stycznia 2023 mimo wcześniej pory wyjazdu, trudnych warunków pogodowych… nasze grupy kolędnicze wraz z opiekunami wzięły udział Archidiecezjalnym spotkaniu kolędników misyjnych Sanktuarium śwJana PawłaII na Białych Morzach. Spotkali się tam dziećmi z najróżniejszych zakątków naszej diecezji. Większość z nich była ubrana w piękne, kolorowe stroje.

Odbyły się spotkań z misjonarzami pracującymi w różnych częściach świata. s.Priscilla (Hinduska) uczyła dzieci pisać - rysować "dzień dobry" w języku manipuri (Indie), śpiewać i tańczyć… na koniec był konkurs wiedzy misyjnej „Echo Dzieciom” w postaci gry kahoot – 41 grup kolędniczych łamało sobie głowy. Ostatecznie nasza grupa zdobyła 8 miejsce :). Zostały również przyznane nagrody za udział w Misyjnym Konkursie Plastycznym „Wszystko dla misji”. W przerwie między licznymi atrakcjami zjedliśmy misyjny obiad z Kuchni Misjonarza również w misyjnych warunkach...

Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza, który przez wiele lat pracował na misjach w Rio de Janeiro w Brazylii. W homilii mówił on m.in., „.. że pomoc misjonarzom to pomoc Jezusowi. - On się z tymi ludźmi utożsamia. Każdą dobrą rzecz, jaką robicie dla drugiego człowieka, robicie dla Jezusa. Z miłości dla Niego. On to widzi i błogosławi, ciesząc się, że ma takich fantastycznych małych pomocników”.

W drodze powrotnej ostatni punkt wyjazdu to posiłek w Macdonald… każda wycieczka tam tafia :)

Dziękuję : Ks. prob. Janowi Żurowskiemu za opiekę duchową i ufundowanie wyjazdu i słodkości na drogę. Opiekunom grup:p. Ewie Topór (zdjęcia), p.Paulinie Kuruc, p. Monice Bednarz. Rodzicom za przygotowanie dzieci i wykonanie przepięknego transparentu z logiem parafii, a także kierowcy autobusu, który nas zawiózł i przywiózł w tak trudnych warunkach drogowych.

Bóg zapłać!

red. (G.K)