Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego - 21. 02. 2023 r.

Tak pięknymi i kolorowymi pracami zakończył się tydzień zmagań naszych uczniów, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. O tym jak wielką dobrocią jest fakt, że mamy swój język ojczysty i możemy się nim świadomie porozumiewać, wiedzą chyba wszyscy z nas. W ostatnim tygodniu poloniści z naszej szkoły szczególnie podkreślali ten fakt. W ramach uczczenia Dnia Języka Ojczystego, uczniowie dostali do wykonania zadanie. Na kilka dni przed obchodami MDJO zostali podzieleni na grupy i przypisami do określonego tematu. W dniu 21 lutego, podczas lekcji języka polskiego, rozpoczęli wspólną pracę, której efekty prezentujemy w obszernej galerii. Praca zespołowa dała wiele owoców. Uczniowie poszerzyli wiedzę o języku i historii święta, podzielili się różnymi ciekawostkami językowymi, które sami odkryli oraz baczniej przyglądnęli się różnym słowom, które używane na co dzień, nie skupiały dotychczas ich uwagi. Oby ten dzień pozostawił w głowie naszych uczniów świadomość, że nasz język jest wyjątkowy, piękny i przede wszystkim nasz własny.