Spotkanie z Panią Anną Krupą

25 marca czciliśmy Dzień Świętości Życia. W związku z tymi pani Joanna Palarczyk zorganizowała niezwykłe spotkanie dla najstarszych klas naszej szkoły. Na zajęcia została zaproszona pani Anna Krupa. Pani Ania to osoba niepełnosprawna, która urodziła się bez rąk. Angażuje się ona w wiele akcji dobroczynnych. Tym razem swoim oddaniem, dobrym słowem i życiową mądrością, wykorzystywaną w szkole podczas zajęć z uczniami, wspiera Kamilkę Gil – dziewczynkę chorą na SMA. Pani Ania mimo ograniczeń fizycznych udowodniła, że niepełnosprawność w jej wydaniu to żadna przeszkoda aby żyć normalnie. Zaprezentowała sztukę, którą sama nazywa ,,nogodziełem” i przygotowała kartki świąteczne, przy okazji dając świadectwo, które mocno wiąże się z tematyką Świętości Życia. Uczniowie wysłuchali jej historii z zapartym tchem. Efektem dzisiejszych zajęć były nie tylko piękne kartki, ale przede wszystkim dowód, że ograniczenia człowieka znajdują się tylko w ich głowach. Mam nadzieję, że nasza młodzież zapamięta, że poznali dzisiaj nie osobę niepełnosprawną, ale cudownego człowieka, odważną silną kobietę i wielką inspirację. Kartki wykonane podczas zajęć będzie można kupić w szkole oraz podczas kiermaszu przy kościele i remizie OSP. Dochód zostanie całkowicie przekazany na rzecz leczenia chorej Kamilki Gil.

red. (E.B)