DROGA KRZYŻOWA NA STEFAŃSKI WIERCH Z ŚW. JANEM PAWŁEM II

Wczoraj 02. 04. 2023r odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Parafii św. Jacka w Groniu - Leśnicydo KRZYŻA na Stefańskim Wierchu.

W tym roku przybrała ona szczególną formę. Sam tytuł wskazuje na treść rozważań nawiązujących do autorytet naszego wielkiego Rodaka i przypadającej 18 rocznicy odejścia do domu Ojca.

Była to również manifestacja naszej wiary, wartości, nauczania św. Papieża i obrony jego dobrego imienia.

Scenariusz nabożeństwa przygotowała p. Joanna Palarczyk i p. Krystyna Gawlik, a dzieci i młodzież naszej szkoły wraz parafialną scholą, p. organistą, p. kościelną i służbą liturgiczną go zrealizowała. Bardzo licznie zgromadzeni parafianie i goście nie tylko mogli rozważać wydarzenia związane z Męką Chrystusa, ale także oddać hołd św. Janowi Pawłowi II.

Dziękujemy Strażakom – OSP Leśnica - Groń, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo i ks. prob. Janowi Żurowskiemu za organizację.

Panu Jezusowi w drodze na Golgotę doskwierał upał, nas zmoczył deszcz i śnieg. Nie zatrzymało to jednak nas ani naszej modlitwy.

Bóg zapłać!

red. (K.G)