Obchody Dnia Ziemi - 24. 04. 2023 r.

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzonow Stanach Zjednoczonych w 1970 roku.

W ten sposób ludzie, którym nie były obojętne losy naszej planety, chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu Ziemi.

My też chcieliśmy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy, dlatego od drugiej połowy marca uczestniczyliśmy w zajęciach, na których uczyliśmy się zasady segregacji  śmieci i na czym polega recykling.

W trakcie zajęć oglądaliśmy poglądowe filmy, wykonywaliśmy kolorowanki, dobieranki, wykreślanki, plakaty, rozwiązywaliśmy krzyżówki a uczniowie klas 7 i 8 pisali  test, w który najlepiej napisali uczniowie

klasy 8b

Uczyliśmy się także piosenek, które mają nam przypominać o zasadach dbania o naszą przyrodę. Piosenki zostały zaprezentowane na akademii w dniu 24 kwietnia 2023 r.

red.(M.W)