Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich - 25. 04. 2023 r.

25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu na korytarzach zaroiło się od różnorakich postaci, będących książkowymi ulubieńcami naszych podopiecznych. A dlaczego? To za sprawą naszych uczniów, którzy przebrali się za bohaterów swoich ulubionych historii. W ramach obchodów święta książki uczniowie klasy 6b na lekcji języka polskiego, poznali tajniki sztuki sleeveface. Jest to rodzaj fotografii, który łączy okładkę książki z postacią fotografowanej osoby. Szóstoklasiści doskonale zrozumieli przesłanie tej nowoczesnej koncepcji artystycznej i przy okazji doskonale się bawili. Cenimy książki przede wszystkim za treść, ale ciekawa okładka również może pobudzić wyobraźnię. Uczniowie klasy 2b także umiejscowili dzisiaj książkę w centrum zainteresowania. Wspólne czytanie, przypomnienie zasad obchodzenia się z książką i przebrania, to ich wielki wkład w obchody tego dnia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie zapomną nigdy o ogromnej roli książki w życiu.

red. (E.B)