DROGA KRZYŻOWA – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Wczoraj 14.09. 2023r odbyła się Droga Krzyżowaulicami Parafii św. Jacka w Groniu - Leśnicydo KRZYŻA na Stefańskim Wierchu.

O godz. 18.00 zgromadziliśmy się na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył i Słowo Boże głosił ks.prob. Jan Żurowski. W czasie kazania przypomniał nam, że: „nie ma innej drogi do nieba, nie ma innej drogi do prawdziwego szczęścia – jak ten Chwalebny, Wywyższony Krzyż .

Scenariusz nabożeństwa przygotowała p. Joanna Palarczyk i p. Krystyna Gawlik, a dzieci i młodzież naszej szkoły wraz parafialną scholą, p. organistą, p. kościelną i służbą liturgiczną go zrealizowała. Licznie zgromadzeni parafianie rozważając poszczególne stacje, nie tylko mogli wspominać mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, ale przede wszystkim patrzeć na własne życie przez pryzmat wiary. Jezus zrobił dla nas wszystko – umarł za każdego z nas na krzyżu. Z miłości… A co ja potrafię zrobić z miłości…?

Dziękujemy Strażakom – OSP Leśnica - Groń, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo i ks. prob. Janowi Żurowskiemu za organizację.

Bóg zapłać!

Red. (K.G.)