Film animowany klasy III a

Film animowany autorstwa trzecioklasistów? Czemu nie?! We współpracy z zaprzyjaźnionym fotografem – panem Krzysztofem Kamińskim, klasa IIIa wykonała film metodą animacji poklatkowej. Bohaterem filmu jest św. Stanisław Kostka – patron naszej szkoły. Prace nad projektem były okazją do twórczej aktywności, ale również do zapoznania się z historią świętego Patrona. Uczniowie wykonali rysunki tła oraz postaci, czytali również komentarze. Pod okiem pana fotografa samodzielnie wykonywali zdjęcia, z których pan Krzysztof zmontował wspaniałą animację.

Bardzo dziękujemy p. Krzysztofowi Kamińskiemu #Skarby Gór za inspirację, warsztaty, montaż filmu, panu Januszowi Rozmusowi wraz z córką Karoliną za podkład muzyczny oraz paniom katechetkom za pomoc i dobre słowo.

Podczas prac nad animacją korzystano ze sprzętu zakupionego w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

Film dostępny jest na szkolnym fb.

red. (J.P)